menuordersearch
irangrowbox.com

TDS سنج , هدایت سنج قلمی مدل AD32 EC/TDS/Temp


TDS سنج
تصاویر
بیشتر
TDS سنج
(0)
(0)
هدایت سنج قلمی مدل AD32 EC/TDS/Temp
وضعیت کالا : موجود
مدل کالا
هدایت سنج قلمی مدل AD32 EC/TDS/Temp
تعداد عدد
قیمت کالا
1,850,000 تومان
مشخصات فنی TDS سنج
اندازه­ گیری هدایت در محدودهmS/cm 0/001- 20.00
اندازه­ گیری TDS در محدودهppt 0 - 10.00
اندازه­ گیری و نمایش دما در محدوده60.0 _ 0.0 درجه سانتی­گراد با دقت 0/1، تصحیح اتوماتیک دما
ویژگی ها قابلیت ثابت نگه­داشتن عدد اندازه گیری شده بر روی نمایشگر Display Hold
ضد آب مطابق با استاندارد حفاظتی IP67
قابلیت تعویض الکترود
به همراه محلول­ های کالیبراسیون
توضیحات TDS سنج

خرید دستگاه TDS سنج

اصطلاح کنداکتیومتری به اندازه گیری رسانایی الکتریکی در یک محلول اتلاق می شود. این اصطلاح معمولا در سیستم های پرورش گیاهان، کشت آبی و آب های شیرین برای مانیتور کردن میزان نمک، مواد مغذی و آلودگی ها در آب به کار می رود. زیرا هدایت الکتریکی یک محلول ارتباطی مستقیم با نمک های رسانای محلول در آب دارد، بدین معنی که هرچه میزان این نمک ها در آب بیشتر باشد هدایت الکتریکی آب نیز بیشتر می شود. در عمل می توان میزان کنداکتیویتی یا هدایت آب را با وسیله ای به نام کنداکتیویمتر اندازه گیری کرد.

TDS که مخفف Total Dissolved Solids است میزان کل مواد جامد محلول در یک مایع را نشان می دهد.

TDS متر وسیله ای برای اندازه گیری میزان TDS یا تمرکز ذرات جامد محلول است. با توجه به اینکه مواد جامد یونیزه شده ی حل شده از قبیل نمک یا مواد معدنی هدایت الکتریکی محلول را افزایش می دهند، TDS متر میزان هدایت محلول را اندازه گیری کرده و بر اساس آن میزان مواد جامد محلول در محلول مزبور را تخمین می زند. برخی از مواد جامد آلی از قبیل شکر و ذرات جامد میکروسکوپی شامل کلوئیدها روی هدایت الکتریکی آب تاثیر نمی گذارند بنابراین TDS متر نمی تواند آن ها را اندازه گیری کند.

وسیله ای که بتواند هر دو کمیت مزبور را همزمان اندازه گیری کند ای سی و تی دی اس متر است. یکی از انواع این وسیله، نوع قلمی آن است که کوچک، سبک و ارزانقیمت است و براحتی می توان از آن ها استفاده کرد. یکی از برندهایی که این وسیله را تولید می کند میلواکی مارتینی است.

کاربرد TDS سنج

از این وسیله می توان در محیط های آزمایشگاهی یا خانگی استفاده کرد. یکی از مهم ترین کاربردهای آن سنجش وضعیت آب خروجی از دستگاه تصفیه آب است.ابزار TDS سنج برای سنجش مجموع ذرات محلول در مایعات که نشاندهنده ی یون های نمکی موجود در آب می باشد.

دفتر مرکزی : تهران - بازار سعدی جنوبی - فروشگاه ایران گروباکس
تلفن های تماس
02133984373 | 02136619614 | 09123772139 | 09121194128
instagram