menuordersearch
irangrowbox.com

لامپ رشد SP 3000 , SP 3000 300W Cover 2IUIUUIU5


لامپ رشد SP 3000
کاربر گرامی در صورتی تمایل دارید ، هنگام تغییر وضعیت این کالا به شما اطلاع رسانی گردد. تظیمات را تکمیل نمایید.
اطلاع رسانی در وضعیت:اطلاع رسانی از طریق:


اطلاع رسانی

تصاویر
بیشتر
لامپ رشد SP 3000
(0)
(0)
SP 3000 300W Cover 2*5
وضعیت کالا : تماس بگیرید
مدل کالا
SP 3000 300W Cover 2*5
تعداد عدد
قیمت کالا
0 تومان
توضیحات لامپ رشد

خرید لامپ رشد گیاه

مدل (اس پی) از مدل های پر فروش و یکی از بهترین پنل های مارس هایدرو هست این پنل از تکنولوژی جدید اس ام دی استفاده شده که نسبت به نسل قبلی ال ای دی ها کم مصرف تر و با بازده و عمره بیشتر بدونه نیاز به فن بدونه صدا و گرما کار خواهد کرد و از دیگر مزیا این پنل ضد اب بودن است این پنل در دو سایز ۲۵۰ و ۱۵۰ تولید شده است.

 

لامپ رشد گیاه چیست؟

اگر بخواهیم تعریفی ساده از لامپ رشد گیاه که به عنوان Grow Light یا Plant Light نیز شناخته میشود، میتوان این تعریف را ارائه داد. لامپ رشد گیاه یک منبع نور مصنوعی است که عموما با استفاده از تجهیزات الکتریکی برای انتشار نور مناسب و مورد نیاز فتوسنتز (photosynthesis) طراحی میشود. اما اصولا چرا باید از یک منبع مصنوعی برای تولید نور مورد نیاز فتوسنتز استفاده کنیم؟ خورشید منبع اصلی انرژی سیاره ماست، اما دسترسی به نور خورشید همیشه مقدور نیست. همان طور که انسان گلخانهها را بوجود آورد تا به صورت مصنوعی دمای مورد نیاز گیاهان را فراهم کند و فصلهای مصنوعی را شبیه سازی کند، چراغ رشد گیاه هم برای شبیه سازی نور خورشید طراحی شده است. اما چرا؟

 

امروزه با گسترش فرهنگ آپارتمان نشینی و با توجه به ساخت واحدهای غیرنورگیر، اگر بخواهید در داخل اتاقتان گیاهی را پرورش دهید متوجه میشوید بعد از مدتی گیاه شما رنگ پریده و بی طراوت میشود. یکی از دلایل اصلی این موضوع عدم تامین نیازهای نوری گیاه به میزان کافی است. علاوه بر این گاهی در گلخانهها یا در خانه قصد داریم گیاهی را پرورش دهیم که متعلق به فصل یا منطقه جغرافیایی دیگری است. این گیاه علاوه بر نیاز به آب و هوای متفاوت به میزان نور بیشتری نیاز دارد. مثلا ممکن است یک گیاه در فصل تابستان بیش از ۱۰ ساعت نور خورشید جذب کند، اما در فصل زمستان کمتر از ۸ ساعت نور در اختیار داشته باشد. برای پرورش چنین گیاهانی برای اینکه رشد گیاه کند نشود حتما باید نور کافی تامین شود که با استفاده از منابع نور مصنوعی این اتفاق رخ میدهد؛ و اینجاست که اهمیت روشنایی در پرورش گیاه مشخص میشود.

چراغ رشد گیاه برای نخستین بار در سال ۱۸۶۸ توسط آندری فمینستین، گیاه شناس روسی اختراع شد. در گذشته از انواع مختلف چراغهای الکتریکی مانند لامپهای متال هالید، لامپهای تحت فشار سدیم و فلورسنت برای تامین نور مورد نیاز گیاه استفاده میشد. اما امروزه با اختراع LED یکی از کم مصرف ترین، پربازدهترین و کاراترین انتخابها برای ساخت لامپ رشد گیاه، استفاده از دیودهای نوری یا همان LED است.
 

قیمت لامپ رشد گیاه

شاید فکر کنید همین که نوری بر روی گیاه تابیده شود، برای گیاه کافی است. اما این طور نیست. گیاهان از نور برای تامین انرژی و تقسیم و رشد سلولی استفاده میکنند. به همین منظور نور برای گیاهان لازمهی حیات است. اما طیف نوری که گیاهان آن را جذب میکنند طیف خاصی است که در تمام منابع مصنوعی یافت نمیشود. به طور مثال گیاهان نور سبز را به مقدار بسیار کمی جذب میکنند و به همین علت است که اکثر گیاهان به رنگ سبز دیده میشوند. البته یک گیاه با توجه به فصل و دوره زندگی در مقایسه با یک گیاه دیگر دارای نیازهای متفاوتی در مقدار نور، مدت نور و طیف نوری است

به همین دلیل شرکت ایران گروباکس قیمت لامپ رشد گیاه را با تخفیف به شما مشتریان گرامی اعلام میکند.

 

دفتر مرکزی : تهران - بازار سعدی جنوبی - فروشگاه ایران گروباکس
تلفن های تماس
02133984373 | 02136619614 | 09123772139 | 09121194128
instagram