menuordersearch
irangrowbox.com

فیلتر کربن , فیلتر کربن


فیلتر کربن
تصاویر
بیشتر
فیلتر کربن
(0)
(0)
فیلتر کربن
وضعیت کالا : موجود
مدل کالا
فیلتر کربن
تعداد عدد
قیمت کالا
1,200,000 تومان
توضیحات فیلتر کربن

خرید فیلتر کربن اکتیو

فیلتر کربن اکتیو کربن یا زغال فعال شده با نام هایی مانند کربن اکتیو شده- زغال فعال نیز شناخته میگردد به کربنی گفته میشود که توسط اکسیژن عمل آورده و فرآوری شده است به شکلی که سوراخهای ریز بی شماری (میلیونها) در میان اتمهای آن بوجود آمده است (مدل کوچکتری از سنگ پا) کربن عمل آورده فوق به قراری فعال میگردد که با مقدار جزیی از آن میتوان سطح بسیار وسیعی را برای ساخت فیلتر آماده ساخت. خرید فیلتر کربن اکتیو را در سایت فروشگاهی ایران گروباکس انجام دهید.
بطور نمونه یک گرم کرین اکتیو برای آمادهسازی پانصدمتر مربع فیلترهوا (یک چهارم زمین فوتبال آمریکایی) به منظورجذب فیزیکی یا صورت گرفتن واکنش جذب شیمیایی برای فیلترکردن گازهای آلاینده کافی میباشد.
به طور مثال فیلتر آماده شده توان جذب مقدار قابل اندازهگیری از گاز نیتروژن را داراست.
جذب نیتروژن با تغییر فیزیکی و پس از تبدیل آن به مایع صورت میگیرد.
فیلترهای کربن اکتیو توانایی جذب بازمانده های واکنش های شیمیایی و بسیاری دیگر از گازهای آلاینده محیط نظیر No2. No. Co2,Co و همچنین ترکیبات آلی فرار (VOCها، بنزن، رادون، فرمالدئیدو غیره را دارند) سرب وSo۲ (اکسیدگوگرد) نیز توسط کربن اکتیو از هوا حذف میگردند.
چگونگی عملکرد فیلتر روش جذب سطحی گازها پس از انقباض و تغییر فیزیکی شان به شکل مایع صورت میگیرد.
این فیلترها دارای درجه بندیهایی بوده و درگریدهای (طبقه بندی براساس میزان جذب) متفاوتی مورد استفاده قرار میگیرند.
فیلترها پس از طی دوره زمانی مشخصی باید تعویض شوند.
مواد تشکیل دهنده کربن اکتیو و تولید آن عنصر شیمیایی کربن را همگی با علامت C میشناسیم.
منابع کربنی زیادی برای ساخت کربن اکتیو وجود دارند که بطور نمونه به چند مورد آن اشاره میکنیم: زغال سنگ (یا تورب) پوست سخت چوبی نارگیل، بادام و فندق و… زغال سنگ چوب (قهوه ای رنگ) و قطران، قیر بدست آمده از محصولات نفتی.
تولید کربن اکتیو با یکی از دو روش زیر میسر میباشد: ۱)واکنش فیزیکی: با استفاده از گازها، ماده خام برای ساخت کربن اکتیو، تبدیل به آن میشود. پروسه تبدیل معمولاً در یک مرحله و گاهی از ترکیب دو مرحله با هم صورت میگیرد. الف) کربنیزه کردن در یک مرحله بوسیله آرگون با نیتروژن ب) اکتیو و اکسید کردن در دو مرحله دوم ۲)فعال کردن با روش شیمیایی. همچنین از کربن فعال یا اکتیو میتوان در فیلتر کردن آب هم استفاده کرد
فیلتر کربن اکتیو جهت حذف طعم نامطبوع، بو و رنگ آب استفاده میشود. کربن فعال به دلیل خاصیت جذب بالا باعث حذف عوامل فوق از آب میگردد. از این نوع فیلترها میتوان در صنعت آب جهت حذف کلر آزاد و همین طور حذف کدورت و رنگ و بواستفاده نمود. فیلتر کربن به عنوان قسمت بسیار مهمی از سیستمهای پیش تصفیه در اکثر فرآیندهای تصفیه آب و پساب مورد استفاده قرار میگیرد و معمولا در استخرهای شنا، تصفیهخانه آب و فاضلاب، صنایع شیمیایی و صنایع غذایی استفاده میشوند.
در داخل این مخازن ابتدا لایهای از سنگ سیلیس ریخته و سپس گرانولهای کربن فعال را روی لایه مزبور قرار میدهیم.

نحوهی عملکرد فیلتر کربن بدین ترتیب است که آب با عبور از روی گرانولهای کربن، مواد آلی خود را به همراه رنگ و بو و کلر آزاد از دست میدهد، در واقع این موارد توسط دانه های کربن فعال جذب میشوند

آب با عبور از لایه سیلیس، ذرات معلق و کدورت خود را نیز از دست میدهد و نهایتا آب خروجی توسط نازلهای قرارگرفته شده در کف مخزن جمع شده و به بیرون منتقل میشود
برای احیای کربن فعال میتوان از جریان معکوس بخار استفاده کرد بدین ترتیب که جریان بخار به مدت حدود 15الی 30دقیقه در تماس با گرانولها قرار میگیرد و باعث احیای آنها میشود.
نکتهی مهمی که بایستی به آن توجه کرد این است که آب ورودی به این فیلترها باید کاملا زلال بوده و فاقد هرگونه مواد کلوییدی و معلق باشد به همین دلیل معمولا قبل از این واحد از فیلتر شنی استفاده میشود.
از نکات مهم دیگر میتوان به لزوم تنظیم بودن درجه PH درمحدودهی خنثی اشاره کرد.


کاربرد دستگاه فیلتر کربن

  • تصفیه آبهای آشامیدنی
  • در برخی موارد در تصفیه خانه فاضلاب
  • جهت حذف برخی مواد آلی از فاضلابهای صنعتی
  • تصفیه آب استخر

کاربردهای عمده کربن اکتیو در صنایع آب برای از بین بردن رنگ، بو و مزه غیردلخواه از آب در تصفیه فاضلاب کارخانه ها و در پالایشگاههای گاز، برای شیرین سازی گاز و در پتروشیمی ها و پالایشگاههای نفت، در خالص سازی داروها و روغن های خوارکی و صنعتی، صنایع قند، صنایع دفاع و در تصفیه هوا و گازها بکار می رود. بازیافت حلال ها و مواد شیمیائی نیز از کاربردهای عمده کربن اکتیو است و همچنین از این نوع فیلتر ها در صنعت آب جهت حذف کلر آزاد و همین طور حذف کدورت و رنگ و بو می توان استفاده کرد.

دفتر مرکزی : تهران - بازار سعدی جنوبی - فروشگاه ایران گروباکس
تلفن های تماس
02133984373 | 02136619614 | 09123772139 | 09121194128
instagram